Krajská hospodářská komora Vysočina

Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina

Články

Antivirus - podpora zaměstnanosti

V úterý 31. 3. 2020 vláda schválila návrh na úpravu programu Antivirus. Požádat o náhrady mezd a platů půjde jednoduše. Program ochrany zaměstnanosti Antivirus má pomoci firmám ochránit pracovní místa. Stát bude prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzovat firmám vyplacené prostředky. Toto opatření pomůže zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nebudou tak muset sáhnout k propouštění.

31.03.2020

Tisková zpráva OHK TR a KHK KV k aktuální situaci

V souvislosti s pandemií koronaviru COVID-19 se předseda představenstva Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina (KHK KV), a zároveň předseda představenstva Okresní hospodářské komory Třebíč (OHK Třebíč) Ing. Richard Horký obrací na všechny zaměstnavatele:

29.03.2020

Opatření na pomoc podnikatelům a živnostníkům

Jaká opatření či programy pro podnikatele a živnostníky jsou připraveny na pomoc v boji s následky pandemie koronaviru? Na co lze podporu využít, koho se týká a za jakých podmínek? Vše ve dvou tabulkách - Opatření pro firmy a Opatření pro OSVČ - aktualizovaných 26. 3. 2020. Stáhnout si je můžete níže.

26.03.2020

MÝTO - Vracení palubních jednotek

Z důvodu preventivních opatření souvisejících s šířením koronaviru není možné až do odvolání vracet palubní jednotky. Více informací na www.mytocz.eu

23.03.2020

Změna v podmínkách Programu kvalifikovaný zaměstnanec

V souvislosti s odlivem zahraničních pracovníků a jejich návratem do vlasti z důvodu šíření koronavirové nákazy, jsme byli informováni ze strany MV ČR o následují změně v podmínkách Programu kvalifikovaný zaměstnanec.

22.03.2020

Osvědčení o zásahu vyšší moci

AKTUÁLNĚ PRO PODNIKATELE POMOC HK ČR v rámci vydávání OSVĚDČENÍ O ZÁSAHU VYŠŠÍ MOCI v době nouzového stavu způsobeného pandemií COVID-19.

21.03.2020

Úprava provozní doby MÝTO

V souvislosti s aktuálními opatřeními vydanými za účelem zabránění šíření koronaviru dochází od 18. března 2020 do odvolání k úpravě provozní doby kontaktního místa Jihlava Benešova 13. Nová provozní doba - denně od 7:30 - 12:00 hod.

17.03.2020

Pozastavení příjmu žádostí do vládních programů ekonomické migrace

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu v ČR a s tím spojeného pozastavení přijímání žádostí o víza na zastupitelských úřadech ČR bylo s okamžitou platností pozastaveno přijímání žádostí do všech vládních programů ekonomické migrace.

16.03.2020

Upozornění pro podnikatele v Kraji Vysočina

Kriminalisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina se obracejí s upozorněním na všechny podnikatele c cílem varovat před útoky neznámých pachatelů. Počátkem letošního roku se totiž objevila vlna podvodných e-mailů se žádostí o proplacení faktury, která je zacílená především na větší firmy s organizační strukturou.

26.02.2020

V Třebíči se po roce opět konalo krajské kolo soutěže T-Profi

Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina ve spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky zorganizovala dne 12. února 2020 v prostorách Ekotechnického centra Alternátor v Třebíči II. ročník krajského kola odborné soutěže „T-PROFI – TALENTY PRO FIRMY“. Jedním z hlavních cílů soutěže je přilákat děti k technickému vzdělávání, aktivně podpořit polytechnickou výuku, posílit kvalitu odborné přípravy a propagovat příklady dobré praxe – spolupráci zaměstnavatelů se středními a základními školami.

12.02.2020

Okresní hospodářská komora Třebíč uzavřela zahraniční partnerství s korejskou energetickou firmou KHNP

V úterý 11. února uzavřela Okresní hospodářská komora Třebíč zahraniční partnerství s jihokorejskou společností KHNP, která je jedním z potenciálních dodavatelů výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech. Smlouvu o spolupráci podepsal na zámku v Dukovanech předseda představenstva Okresní hospodářské komory Třebíč Richard Horký a viceprezident KHNP Sangdon KIM.

12.02.2020