Krajská hospodářská komora Vysočina

Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina

Články

Hospodářská komora v loňském roce zpracovala přes 3000 žádostí firem o skoro 17 tisíc pracovníků z Ukrajiny a dalších zemí

Přes 3000 žádostí firem o 15400 zaměstnanců z Ukrajiny a 1375 pracovníků z dalších zemí, jako jsou Bělorusko, Mongolsko, Filipíny, Srbsko, Moldavsko, Indie a Kazachstán, zpracovala v loňském roce ve vládou regulovaných režimech pro zrychlené přijímání kvalifikovaných pracovních sil ze zahraničí Hospodářská komora České republiky.

16.01.2020

Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost

Kraj Vysočina vyhlašuje pátý ročník soutěže Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost

08.01.2020

Změna technologie mýtného systému, vracení OBU

Česká republika od 1. prosince 2019 přešla na nový mýtný systém. Dosavadní mikrovlnnou technologii společnosti Kapsch nahradil satelitní systém konsorcia CzechToll / SkyToll. Současný provoz obsluhy palubních jednotek společnosti KAPSCH bude na kontaktních místech Hospodářské komory ČR probíhat do 31. 1. 2020. Na kontaktních místech je do 31. 1. 2020 možné vrátit původní palubní jednotky společnosti KAPSCH a obdržet zpět vratné kauce a nespotřebovaný kredit (z důvodu omezené výše hotovosti na kontaktních místech probíhá vracení kauce a nespotřebovaného kreditu prostřednictvím platebních karet - prosíme klienty, aby při návštěvě kontaktního místa měli s sebou funkční platební kartu).

19.12.2019

TTS energo získala pan-evropskou cenu Comenius

Třebíčská společnost TTS energo získala prestižní titul pan-evropské společnosti pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius. Ocenění převzal ředitel společnosti TTS energo a zároveň předseda představenstva KHK KV Richard Horký dne 29. listopadu 2019 na Pražském hradě v rámci 24. ročníku soutěže Českých 100 nejlepších, v sekci Dynamický růst a stabilita. V odkaze níže Vám přinášíme souhrn toho nejlepšího z předávání Cen Comenius.

19.12.2019

Reportáž o zpracování biomasy a jejího využití k výrobě energie

Stanice Český rozhlas PLUS připravila ve svém vydání cyklu Natura, který se zabývá ekologickými tématy, rozsáhlý příspěvek o zpracování biomasy a jejího využití k výrobě energie. Tato reportáž vznikla právě v Třebíči, v Teplárně Sever, kde o tomto tématu mluvil ředitel TTS Richard Horký, který je zároveň předsedou KHK Kraje Vysočina a OHK Třebíč.

25.11.2019

Řád Vavřínu pro předsedu představenstva KHK KV Richarda Horkého

Předseda představenstva Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina (KHK KV), a zároveň předseda představenstva Okresní hospodářské komory Třebíč (OHK Třebíč) Richard Horký převzal 14. listopadu 2019 vyznamenání Řád Vavřínu, jímž Hospodářská komora ČR (HK ČR) oceňuje významné domácí i zahraniční osobnosti, které pozitivně ovlivňují naši společnost.

15.11.2019

Prezident Hospodářské komory ČR navštívil Vysočinu

Na Vysočinu přijel 13. listopadu prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý. S představiteli Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina (KHK KV) navštívil dvě významné firmy v regionu, setkal se se zástupci Kraje Vysočina a nakonec se zúčastnil inspirativní debaty věnované tématu 30 let svobodného podnikání.

15.11.2019

Udělovat Ceny za společenskou odpovědnost bude Kraj Vysočina už popáté

Rada Kraje Vysočina spustila sběr přihlášek a vyhlásila podmínky pátého ročníku regionální soutěže o Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost na svém jednání 29. 10. 2019. "Jste-li organizace, které není lhostejné téma společensky odpovědného chování, dobrovolně integrujete sociální a ekologická hlediska do každodenních operací a interakcí se zákazníky, je ojedinělé ocenění hejtmana Kraje Vysočina určeno právě vám," uvedl Zdeněk Kadlec, ředitel krajského úřadu.

04.11.2019

Předregistrace do nového systému mýta

Zaregistrovat se do nového mýtného systému je možné od 23. září 2019 na Krajské hospodářské komoře Kraje Vysočina, Benešova 13, Jihlava.

31.10.2019

Zjednodušte si přechod na nové mýto s PROFIT KARTOU

Hospodářská komora České republiky ve spolupráci se společností PaySystem přináší exkluzivní a bezplatnou službu v podobě PROFIT KARTY.

31.10.2019

O výstavbě nových Dukovan jednali i o státním svátku

U příležitosti 28. října se na Hradě sešel předseda Energetického Třebíčská Vítězslav Jonáš, Richard Horký, předseda třebíčské hospodářské komory a zároveň předseda krajské komory s premiérem Andrejem Babišem a ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem.

31.10.2019

Soutěž Začínáme v Kraji Vysočina

Agentura CzechInvest vyhlásila soutěž pro začínající podnikatele s názvem Začínáme v Kraji Vysočina. Cílem soutěže je podpora neobvyklých podnikatelských záměrů a projektů (start-upů) provozovaných nebo plánovaných v našem kraji.

29.10.2019