Krajská hospodářská komora Vysočina

Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina

Články

Předregistrace do nového systému mýta

Zaregistrovat se do nového mýtného systému je možné od 23. září 2019 na Krajské hospodářské komoře Kraje Vysočina, Benešova 13, Jihlava. V období od 23. září 2019 do 29. listopadu 2019 platí pro registraci vozidel a výdej palubních jednotek pro nové mýto prodloužená provozní doba Po - Pá 7:30 - 17:00 hod.

09.10.2019

Druhý ročník Česko-běloruského obchodního fóra

Opět po roce uspořádal Kraj Vysočina 8. října 2019 v Jihlavě Česko-běloruské obchodní fórum. Jeho základním posláním byla podpora rozvoje stávajících a umožnění vzniku nových obchodních partnerství, aktivování iniciativ obchodních společností, představení možností průmyslových zón a rekapitulace aktivit hospodářských komor obou zemí resp. regionů. Fóra se účastnila zhruba padesátka hostů. Akci přítomností podpořili hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a J.E. Valery Kurdyukov, velvyslanec Běloruska v České republice.

09.10.2019

Zjednodušte si přechod na nové mýto s PROFIT KARTOU

Hospodářská komora České republiky přináší zdarma exkluzivní službu v podobě PROFIT KARTY

04.10.2019

Kraj Vysočina vydává další nástěnný kalendář – Vysočina panoramaticky

Krajský kalendář pro rok 2020 zdobí panoramatické fotografie. Už devátý ročník kalendáře vydává hejtmanství opět ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Kraje Vysočina a Krajskou agrární komorou Kraje Vysočina.

02.10.2019

Hospodářská komora k zavedení evropské minimální mzdy: Politici západních zemí by se měli od zemí s nízkou nezaměstnaností poučit, sociální inženýrství nebude fungovat

Zavedení jednotné minimální mzdy v Evropské unii, jak navrhuje nová předsedkyně Evropské komise Ursula Von der Leyenová nebo budoucí eurokomisař pro zaměstnanost Nicolas Schmit, nesníží rekordní nezaměstnanost nekvalifikovaných a mladých lidí, kterou trpí zejména země jižního křídla EU, jako je Řecko nebo Španělsko.

02.10.2019

Bezúročný úvěr pro sociální podniky

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) připravila ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) nový program S-podnik, jehož cílem je podpořit malé a střední sociální podniky, a to ve formě zvýhodněných úvěrů a poradenství. Program, k němuž dnes byla zveřejněna výzva, poběží v rámci Operačního programu Zaměstnanost a je na něj vyčleněno 380 milionů Kč. Podpořeno by tak mělo být přibližně 75 projektů.

30.09.2019

Kulatého stolu s KHNP se zúčastnila i hospodářská komora

V úterý 24. září se v Hrotovicích uskutečnil kulatý stůl Energetického Třebíčska a korejské společnosti KHNP. Viceprezident KHNP se svými kolegy představil technický projekt pro výstavbu v Dukovanech a také aktivity, které v České republice organizují a dále své plány spolupráce.

30.09.2019

Sídlo Kraje Vysočina hostilo 4. ročník regionální konference Společenská odpovědnost organizací

Ve čtvrtek 12. září se osmdesátka odborníků sešla v kongresovém sále Kraje Vysočina k výměně zkušeností z oblasti společenské odpovědnosti organizací.

16.09.2019

V borovinském areálu byla odhalena pamětní deska válečnému pilotovi

Někdejší obuvnická továrna v Třebíči-Borovině, která v posledních letech prochází rozsáhlou revitalizací, 3. září opět ožila zajímavou, velmi slavnostní akcí. Na bývalé Baťově budově č. 54 vedle DDM Třebíč byla odhalena pamětní deska věnovaná válečnému pilotovi RAF Bedřichu Kružíkovi. Tento pplk. in memoriam, „Baťovec“ a třebíčský občan zemřel přesně před 48 lety, 3. září 1971. Zároveň si letos připomínáme i 110 let od jeho narození. Pamětní desku odhalil předseda představenstva KHK KV Richard Horký.

04.09.2019

Evropský týden odborných dovedností

Evropská komise vyhlásila čtvrtý ročník Evropského týdne odborných dovedností, který proběhne 14. - 18. října 2019.

20.08.2019

Vicepremiér Karel Havlíček v Alternátoru jednal o jaderné energetice

Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči dnes hostilo návštěvu místopředsedy vlády a zároveň ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka. Ten si prohlédl prostory Alternátoru, zavítal také do expozice Správy úložišť radioaktivních odpadů a spolu s představiteli kraje a starosty obcí ležících okolo Jaderné elektrárny Dukovany v Alternátoru též poobědval.

15.08.2019

Jste třebíčský Tomáš Baťa, řekl Horkému prezident Zeman

V rámci oficiální návštěvy Kraje Vysočina poobědval prezident republiky Miloš Zeman s dvaceti podnikateli z Třebíčska. V roli hostitele zasedl u slavnostního stolu v sále Hotelu Atom hejtman kraje Jiří Běhounek a mezi hosty nechyběl podnikatel a předseda OHK Třebíč a KHK Kraje Vysočina Richard Horký.

06.08.2019