Krajská hospodářská komora Vysočina

Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina

Články

Ministr Jiří Havlíček jednal se zástupci jaderných firem z regionu

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se 12. 6. 2017 zúčastnil kulatého stolu se zástupci firem jaderného průmyslu Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina.

Zdůraznil důležitost výstavby nového jaderného zdroje pro budoucí bezpečnost a dostupnost české energetiky a upozornil na významnou roli a možnosti českých výrobců v tomto průmyslovém odvětví.

„Projekt nového jaderného zdroje je důležitý nejen z hlediska náhrady dožívajících elektráren, ale i z hlediska zajištění energetické soběstačnosti a bezpečnosti. Pokud chceme s projektem nového jaderného zdroje uspět, musíme zvládnout celý složitý proces přípravy projektu, samotnou výstavbu a následný provoz. Současně ale musíme udržet kompetence našeho průmyslu, aby se mohl tohoto projektu účastnit," uvedl v rámci kulatého stolu ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

Tohoto setkání se zúčastnil také předseda Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina Ing. Richard Horký, který ministru Havlíčkovi předal dopis s vyjádřením nutnosti uvolnit poskytování pracovních víz občanům Ukrajiny.

Dopis ke stažení zde.