Krajská hospodářská komora Vysočina

Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina

Články

Předseda Horký podepsal s představiteli provincie Heilongjiang memorandum o spolupráci

V pondělí 17. července 2017 se v Praze v hotelu Marriott konal seminář „Obchodní spolupráce s nejsevernější čínskou provincií Heilongjiang", jehož pořadatelem byla Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina.

Seminář zahájili E Zhongqi (předseda Výboru pro podporu mezinárodního obchodu - Podvýbor provincie Heilongjiang) a Richard Horký (předseda představenstva Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina). Schůzky se zúčastnil i bývalý předseda vlády České republiky Petr Nečas, který v současné době vede sdružení New Silk Road Infrastructure & Technology Association hledající podnikatelské příležitosti v Číně, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Olga Letáčková, místostarosta města Jixi Qian Yankao a dále zástupci českých a čínských firem. Z Vysočiny na seminář dorazilo patnáct podnikatelů a dále také místopředseda KHK KV Martin Plachý.

V rámci semináře došlo k podpisu Smlouvy o spolupráci mezi Krajskou hospodářskou komorou Kraje Vysočina a Podvýborem provincie Heilongjiang čínského výboru pro podporu mezinárodního obchodu.

„Obě naše země čím dál více spolupracují, což přináší výsledky v podobě rozvíjejícího se vzájemného obchodu, narůstajících investic a zvyšujícího se cestovního ruchu," uvedl Richard Horký. „V dnes podepsaném memorandu tyto kontakty chceme ještě více rozšířit. Provincie Heilongjiang je asi šestkrát větší než Česká republika a žije v ní třikrát více lidí, přičemž jen její hlavní město Charbin má stejně obyvatel jako celá naše země. To už jsou samozřejmě zajímavá čísla pro český export i podnikatele z Kraje Vysočina."

Memorandum o spolupráci ke stažení zde.