Krajská hospodářská komora Kraje VysočinaRychlé hledání
--- Aktuálně ---

Ministr Jiří Havlíček jednal se zástupci jaderných firem z regionu

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se 12. 6. 2017 zúčastnil kulatého stolu se zástupci firem jaderného průmyslu Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina

Zdůraznil důležitost výstavby nového jaderného zdroje pro budoucí bezpečnost a dostupnost české energetiky a upozornil na významnou roli a možnosti českých výrobců v tomto průmyslovém odvětví.

„Projekt nového jaderného zdroje je důležitý nejen z hlediska náhrady dožívajících elektráren, ale i z hlediska zajištění energetické soběstačnosti a bezpečnosti. Pokud chceme s projektem nového jaderného zdroje uspět, musíme zvládnout celý složitý proces přípravy projektu, samotnou výstavbu a následný provoz. Současně ale musíme udržet kompetence našeho průmyslu, aby se mohl tohoto projektu účastnit,“ uvedl v rámci kulatého stolu ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

Tohoto setkání se zúčastnil také předseda Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina Ing. Richard Horký, který ministru Havlíčkovi předal dopis s vyjádřením nutnosti uvolnit poskytování pracovních víz občanům Ukrajiny.

Dopis ke stažení zde.


Autor: Petra Valová | Vydáno: 13.06.2017 | Aktualizováno: 13.06.2017 | Přečteno: 90x | Zdroj:
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies, které jsou nutné k poskytování služeb a analýz návštěvnosti. Více informací